Дихальна гімнастика

У нашому реабілітаційному центрі дуже багато робиться для того, щоб клієнти отримали і зберегли звичку до здорового способу життя. Один із методів одужання є дихальна гімнастика. Спочатку хотілося б пояснити, навіщо потрібна дихальна гімнастика? Це питання часто виникає у нас, коли ми чуємо цей термін. Практична діяльність демонструє, що дихальні вправи просто необхідні людям, які хворіють на простудні захворювання, бронхіти, пневмонію, які страждають на бронхіальну астму. Дихальна гімнастика чудово доповнює будь-яке лікування (медикаментозне, гомеопатичне, фізіотерапевтичне) та зміцнює захисні сили організму. Насамперед – наповнення організму киснем, збільшення стійкості до хвороб, нормалізація нервових процесів та багато іншого. Затверджена користь дихальної гімнастики стоїть ось на якій підставі: вважається, що життя сповнене стресів і несприятливих впливів (і справді, з цим ніхто не посперечається), і останнє, про що ми думаємо, це наше дихання. Саме процес дихання здійснюється автоматично, інстинктивно, отже ми не приділяємо своєму подиху анітрохи уваги – на відміну від того ж харчування або тонусу м’язів. В результаті наша дихальна функція виявляється пригніченою. Ми дихаємо надто поверхнево (неглибоке дихання), задіємо не всі можливості легень; наша дихальна система через стрес часто напружена, спазмована. У результаті ми постійно недоотримуємо кисень – життєво необхідний кисень! – а наші легені функціонують у підлогу сили, некоректно, що може призводити до низки захворювань, серед яких у першу чергу хвороби дихання (часті застуди, бронхіти, гайморити), а також серцево-судинні та нервові захворювання. Окремо серед цих наслідків неправильного дихання стоїть астма: фанати дихальних практик найчастіше заявляють, що дихальна гімнастика – це єдині ліки від цього захворювання. Таким чином, дихальна гімнастика – це сукупність вправ, розрахований для покращення дихальної функції, формування та розширення потенціалу органів дихання, профілактики та лікування різноманітних захворювань, пов’язаних з дихальною системою та іншими системами організму. Дихальна гімнастика може бути статичною: всі вправи виконуються лише органами дихання; і динамічної – у разі вправи включають і фізичні компоненти.
Що дає нам дихальна гімнастика?
– Значне поліпшення кровообігу, активізація всіх органів.
– Налагодження щиро-венної концепції.
– Оздоровлення серцево-судинної системи.
— Звільнення від надмірної ваги.
— Допомога у відмові від цигарок.
— Оздоровлення дихальної системи, значне зменшення кількості застуд, позбавлення таких захворювань, як бронхіт, гайморит, астма тощо.
— Виведення шлаків та токсинів.
– Поліпшення роботи мозку та функціонування нервової системи.
Таким чином завдяки цій вправі ви зможете відчути релаксацію та сприятливий вплив на нервову систему. У цьому плані найближче до істини були стародавні адепти йоги та китайської гімнастики, які використовували дихальні практики не стільки для покращення здоров’я, скільки для оздоровлення духу та розуму, розслаблення, концентрації, медитації. Підтверджено, що зосереджені заняття дихальної гімнастикою заспокоюють і розслаблюють, проясняють свідомість і дають нашій нервовій системі такий необхідний перепочинок.

Поделись с друзьями:

Меню