Як допомогти наркоману

Як допомогти наркоману. З чого варто почати його лікування, як себе вести з ним? Як жити далі, коли в родині наркоман?

За 10 хвилин уважного читання ви будете знати що потрібно робити.

Сім’я, друзі, як правило, дуже хочуть допомогти наркоману, але часто допомога приймає неправильний вид. Так як немає правильного розуміння своїх дій, в чому полягає допомога?

Для сім’ї, наркоман – це величезний тягар, так як з тяжкістю наслідків наркоманії стикається вся рідня. Сором, вина, страхи, занепокоєння, гнів і розчарування – це щоденні почуття членів сім’ї, стурбованих тим, що їх улюблені син / дочка – наркомани. Все сімейство постійно турбують суперечливі почуття: злість або гнів змінюються жалістю, любов’ю і бажанням допомогти. Тому розглянемо деякі поради, що можна зробити.

Як допомогти наркоману, з чого почати

Дізнайтеся всі факти про наркоманію, конкретний вид наркотику вживаємого підлітком.
Наркоманія процвітає в умовах невігластва. Тільки коли ви розумієте ознаки, наслідки, характеристики і динаміку розвитку наркоманії, можна навчитися ефективніше реагувати на її симптоми. Розуміючи, що наркоманія – це хвороба, близькі будуть ставитися до наркоману, як до тяжкохворого, а не «пропаща людина».

Коли прийде розуміння, що проблема не в батьках: погані вони чи хороші, бідні / багаті, тоді легше боротися з наркозалежністю підлітка. Це розуміння допоможе подолати сором, провину за сім’ю. Тому важливо консультуватися з фахівцями, з видужуючими наркоманами.

Це допоможе вам уникнути самотності в боротьбі з наркозалежністю дитини, також вселить упевненість, що в цій боротьбі можна перемогти. Чуючи розповіді інших, бачачи видужуючих, ви отримуєте додатковий стимул боротися, не опускаючи руки.

Утримайтеся надавати фінансову підтримку наркоману

Наркоману завжди потрібні гроші, тому він шукає фінансове підживлення, яка може надаватися різними способами. Наприклад, може запропонувати свої послуги: піти за продуктами, оплатити комунальні послуги або винайде іншу причину отримати гроші в руки, які потім витратить на наркотик.

Іноді помічається такий абсурд – жаліслива мати дає грошей синові наркоману, так як шкода дивитися на муки дитини при ламанні. Матері боляче дивитися на страждання, тому дає гроші на чергову дозу. Така «теляча послуга» тільки подовжує наслідки наркотичної залежності з подальшою смертю.

Багато наркозалежних людей погодилися на реабілітацію від наркоманії, тому що не могли знайти грошей для покупки чергової дози. Отже, вони відчували симптоми абстиненції, після чого зверталися за допомогою.

Не зволікайте з лікуванням наркоманії

Отримавши впевненість, що син або дочка зловживає наркотиками, потрібно почати їх лікування якомога швидше. Чим раніше вони отримають допомогу, тим більша ймовірність повного відновлення. Раніше почавши лікування, підліток більш імовірно уникне долі наркомана.

Виявивши ознаки наркоманії у вашого чада, пам’ятайте що є доступна допомога. Реабілітаційні центри пропонують спеціалізовані лікувальні програми і методи лікування наркоманії та боротьби з наркозалежністю.

Поговоріть з наркоманом

Боротьба з наркоманією ваших близьких полягає в тому, щоб надати їм професійну медичну допомогу. Поясніть, що вважаєте наркоманію хворобою, наслідки якої позначаються на його здоров’ї та житті. Використовуйте відповідний час, наприклад, коли наодинці з ним і вільні від вправ, коли ніхто не буде переривати вашу бесіду. Спробуйте говорити, без звинувачень і підвищення голосу.

Зазвичай, коли наркоман адекватний, він краще реагує на вашу стурбованість, співчуття, ніж на крик або гнів. Поговоріть про конкретні наслідки наркозалежності, чим це обернеться для нього, для всіх близьких йому людей. Якщо він сприйнятливий до ваших слів або питань, то запитайте його про готовність звернутися за професійною допомогою. Можете запропонувати йому пройти таке лікування анонімно.

Застереження співзалежних наркомана

Важливо пам’ятати, що наркозалежний може:

  1. зайняти строго оборонну позицію, не бажаючи торкатися цієї теми. Тоді залиште розмову до наступного разу, щоб не провокувати негативну реакцію. Замість цього, поговоріть з близькими, родичами про планування примусового медичного втручання.
  2. наркозалежність не лікується в домашніх умовах.

Примусове лікування наркоманії

Коли наркоман не реагує на турботу рідних і близьких людей допомогти йому, тоді слід примусово втрутитися.

Що таке втручання? Втручання – ретельно спланований процес, який відбувається сім’єю і друзями, в консультації з психологом. Воно іноді включає в себе членів духовенства, юристів та інших фахівців хто піклується про людину в боротьбі з наркоманією. Наркомани часто відмовляються визнавати своє згубне положення, тому відмовляються звертатися за медичною допомогою. Медичне втручання дозволяє членам сім’ї внести зміни в ситуацію, перш ніж вона не стала ще гірше.

Втручання повинно відбуватися в місці, де наркоман відчуває себе відносно безпечно або вільно. Не намагайтеся заблокувати двері або блокувати вихід наркоману, якщо він знову відмовиться добровільно пройти лікування. До застосування примусового втручання краще звернутися до лікаря нарколога або психотерапевта. Присутність або консультація цієї людини може бути вельми корисною, особливо якщо наркозалежний підліток погано реагує на запропоновану допомогу або стає злим.

Поясніть наркозалежним синові / дочці, що ви зібралися, так як стурбовані його поведінкою і фізичним станом. Намагайтеся, не загрожуючи пояснити свої почуття, переживання про нього. Поясніть, що переживаєте за його життя, здоров’я, тому бажаєте йому допомогти.

Як сім’ї поводитися з наркоманом

Не намагайтеся зрозуміти наркомана, або шукати винних.
Наркоманія є хворобою. Утримуйтеся звинувачувати себе у всіх бідах. Найлегше і простіше зробити себе винуватим (недогледів, упустив), але цим навряд чи допоможеш наркоману. Пошук причин або винних є марною тратою часу і сил. Зазвичай такий пошук закінчується зосередженістю на абстрактних цілях. Цей «параліч аналізу» є маніпуляцією наркоманії з метою відвернути від важливого питання – самої хвороби, а значить, її лікуванні. Тому потрібно діяти!

Поговоріть з дочкою або сином. Уважно слухайте, що вони говорять про причини вживання наркотиків. Це необхідно робити, навіть якщо підліток розповідає щось хворобливе для вашого слуху. Більш того, запевняйте його, що ви думаєте як допомогти йому вилікуватися від наркоманії.

Утримайтеся загрожувати, соромити або читати лекції

Слова лише незначно впливають на наркомана. Швидше «дії говорять гучніше, ніж слова». Загрози не приведуть до відновлення, навпаки, тільки принесуть шкоди. Це не означає, що неправильно членам сім’ї вказувати наркоману на наслідки. Вони повинні намагатися відкрити йому очі на реальність хвороби. Однак, почавши погрожувати, кликати до почуття провини або сорому, вони навряд чи досягнуть успіху. Ймовірніше підліток буде продовжувати приймати наркотики з метою втекти від дійсності.

Лекціями про шкоду і наслідки наркоманії, волання до совісті неможливо надати достатньої мотивації підлітку порвати з наркоманією. Був би ефект, тоді не спостерігалося б такої жахливої ​​статистики про кількість наркоманів.

Уникайте паніки запідозривши, що ваше чадо – наркоман в сім’ї

Зараз час вживати заходів, а не панікувати. Тому важливо говорити з ним про будь-які помічені вами зміни в його звичках, сну або харчуванні. Хоча молодь може зайняти позицію «глухої оборони», батьки повинні, навіть зобов’язані втрутитися, перш ніж випадкові експерименти обернуться залежністю. Навіть коли молоді люди звинувачують дорослих у втручанні в особистий простір – це не повинно зупиняти батьків від бажання надати допомогу наркоману.

Уникайте жалості або гніву до наркоману

Будь який гнів до дитини не може бути довгим. Зазвичай гнів змінюється на милість. Наркоман це добре знає. Спочатку батьки задихаються від гніву, сердяться, загрожують наслідками, а потім відступають від своїх рішень. Гнів змінюється на жалість.

Це відреставрований загальний досвід, всіх страждаючих від наркоманії сімей. Тому уникаючи гніву, уникнете жалості. Наркоманія – це зараза, коріння якої необхідно виривати не жаллю або гнівом, а перш за все медичним втручанням.

Не дозволяйте наркоманії нав’язувати вам свої умови

Наркоманія – підступний, потайний ворог. Вона проникає в сім’ї, будинки, спосіб життя або відносини таким чином, що може деякий час залишатися непоміченою в будинку. Коли хвороба прогресує, сім’я може почати неправильно реагувати на її присутність. Наприклад, не запрошувати гостей зі страху, що наркоман може збентежити їх.

Сімейство починає вести усамітнений спосіб життя, дозволивши наркоманії нав’язати свої умови, позбавляючи себе сил боротися з наркозалежністю дочки або сина. Запам’ятайте:

  1. спільно легше здолати ворога, а члени сім’ї також мають потребу в підбадьоренні, яке їм можуть надати друзі;
  2. ви не можете контролювати наркомана все життя, але здатні керувати вашою власною поведінкою.

Висновок

Коли ви розглядаєте різні варіанти, поради, як вилікувати наркомана налаштуйтеся на довгу, важку боротьбу. Тільки терпінням, наполегливістю ви зможете домогтися результатів. Хвороба наркоманії буде завзято чинити опір зусиллям сім’ї вилікувати хворого на наркоманію. Будуть задіяні різні емоційні маніпуляції в спробі змусити сімейство жити, як раніше, без активних дій по лікуванню наркомана.

Завжди знайдуться «горе помічники», які об’єдналися з наркоманом або звинувачують сім’ю в нестачі любові до наркозалежної людини. Що їх не цікавлять муки хворого на наркоманію, тому вони такі жорстокі до нього. Опір бажанням рідні допомогти наркозалежному підлітку є складною перешкодою, але його необхідно подолати, щоб допомогти наркоману.

Якщо ви опинилися в наркотичній чи алкогольній залежності або ваші рідні, близькі, дзвоніть! Не відкладайте на завтра, врятуйте життя людині: 095 104 62 44 або 098 415 84 64

Поделись с друзьями:

Меню