Місія одужання

Тривалий час, працюючи в реабілітаційній сфері, ми виявили основні прогалини процесу одужання. Одним з них є відсутність розуміння у пацієнта цілей, зазадач та бажаних результатів лікувально-відновного процесу.

Не варто будувати ілюзій, наркоманію та алкоголізм ”чарівною пігулкою” не вилікувати. Одужання від наркоманії та алкоголізму-це ряд необхідних дій для підтримки тверезості.

Тоді напрошується питання: як дізнатися, які дії є правильними і ведуть до позитивного результату? У цьому питанні вам допоможуть фахівці реабілітаційної установи або люди, які пройшли цю програму і зараз перебувають у ремісії.

Потрапивши у реабілітаційний центр для залежних пацієнт повинен собі відповісти на 2 основні питання: чому я опинився в реабілітаційному центрі? І що я чекаю від проходження реабілітаційного курсу?

Найбільш важливий інструмент одужання пропонує стрімко розвиваюча програма “7 навичок наркомана, що одужує, і алкоголіка”. Він називається особиста місія одужання.

Особиста місія одужання — це усвідомлена, прийнята, прописана стратегія з конкретними цілями і завданнями свого одужання.

Найчастіше залежні люди приїжджають на реабілітацію, які підштовхуються негативною мотивацією. Наприклад: змусили обставини, проблеми зі здоров’ям, проблеми із законом, проблеми у сім’ї. Така мотивація гарна тільки спочатку. Її вчасно необхідно переключити на позитивну мотивацію або як її ще називають “мотивація до”.

У процесі одужання пацієнт повинен чітко усвідомлювати чого він прагне. Який результат він очікує від проходження курсу реабілітації, що він хоче змінити, а що навпаки прокачати. Особиста місія має підштовхнути пацієнта до усвідомлення та прийняття сенсу свого одужання. У процесі формування цієї місії вона постійно змушує пацієнта відповідати на головне питання: навіщо я це роблю?
Особиста місія одужання – це план або макет побудови нового творчого життя з конкретно прописаними цілями і метами. Її в жодному разі не можна копіювати або переписувати в інших пацієнтів, тому що кожна людина унікальна. Одужання – це індивідуальний процес, таким чином і планування його має бути індивідуальним.
Особиста місія буває 2 видів:
– короткострокова
(Плани, цілі та мети в рамках реабілітаційного процесу)
– Довгострокова
(Побудова конструктивних планів та цілей щодо виходу з реабілітаційного центру)
Особисту місію одужання обов’язково потрібно прописати, а потім обговорити із співробітниками центру. У процесі реабілітації можна періодично вносити коригування та зміни до особистої місії одужання. Для написання особистої місії одужання пацієнту необхідно:
– добре знати себе
– добре знати особливості свого захворювання
– добре знати свої бажання та мотиви.
Основний слоган особистої місії одужання такий: починаючи якусь справу необхідно представляти кінцеву мету. Але ефективною особиста місія одужання є тоді, коли вона не лише прописана, а й повноцінно реалізована у житті залежної людини.

Поделись с друзьями:

Меню