Після лікування залежності

Рекомендації по закінченню курсу реабілітації

Лікування наркоманії та алкоголізму це досить складний і трудомісткий процес, який вимагає внутрішньої трансформації, і як результат зовнішніх змін моделі поведінки та цінностей життя.

Пройшовши курс реабілітації, залежна людина повинна вийти на порядок зміненою, оновленою і трансформованою особистістю. Крім того, кардинальних змін повинні піддатися робота, оточення, коло інтересів і способи взаємодії в них, Але основна ідея даної статті полягає в тому, щоб надати простий алгоритм за рахунок якого можна підтримати вищезазначені зміни.

Що робити після реабілітації від наркотиків чи алкоголізму?

З величезною ймовірністю можна заявити, що по виходу з реабілітаційного центру видужуюча залежна людина буде стикатися з труднощами, проблемами і кризовими ситуаціями. Для того, щоб не зірватися в такі моменти, видужуючій людині потрібно дотримуватися 7-ми основних рекомендацій програми. Простими словами можна сказати, що регулярне, якісне виконання нижчезазначених рекомендацій допоможе мінімізувати зрив.

Основні рекомендації програми:

1. Наставник

Це людина зі схожою проблемою, який успішно пройшов курс реабілітації, тривалий час залишається тверезим, який володіє цінним досвідом подолання складних ситуацій. Регулярний контакт з такою людиною однозначно позитивно відіб’ється на пост реабілітаційному житті залежного.

2. Групи самодопомоги

Після закінчення проходження курсу реабілітації видужуючому залежному необхідно попрощатися зі своїм старим деструктивним колом спілкування. Крім того, варто почати формувати нове коло спілкування, що складається з осіб, які ведуть тверезий спосіб життя. Таких людей можна знайти на групах самодопомоги. Ці групи складаються з людей, які успішно подолали алкогольну або наркотичну залежність і безоплатно діляться досвідом і надією з іншими учасниками.

3. Робота по програмі

Програма 7 навичок одужуючого наркомана і алкоголіка – це інструкція, в якій викладено принципи подолання залежності та особистісного зростання. Програма описує покроковий механізм одужання від наркотичної та алкогольної залежності, а також надає інструменти для запобігання зриву.

4. Зміцнення духовності

У слідстві тривалого вживання психоактивних речовин, людина починає деградувати у всіх сферах своєї життєдіяльності. У духовній сфері ця деградація не залишиться непоміченою. У чому вона проявляється? Вчинки і дії залежного стають аморальними і деструктивними. Відновити цю сферу можна шляхом читання духовних книг, відвідування храму, спілкування зі священнослужителями, відмова від руйнівних моделей поведінки і мислення.

5. Огляд профільних фахівців

Дана рекомендація має на увазі періодичне проходження диспансеризації, з метою виявлення захворювань, запалення, а також різних порушень в роботі організму. Крім того, перший час рекомендується проводити психологічну профілактику, за допомогою консультацій лікаря психіатра – нарколога, або психолога.

6. Навчання і працевлаштування

Одужання від наркотичної та алкогольної залежності – це процес розвитку і зростання. Залежна людина однозначно повинен еволюціонувати в своєму розвитку. Для уникнення зриву необхідно спочатку підібрати правильне робоче місце, де буде мінімальна кількість тригерів, а також людей, що вживають психоактивні речовини. Навчання новому виведе людини на інший рівень мислення, закриє прогалини в його вільному часі, і дасть можливість знайти нових знайомих.

7. Межі безпеки

Межі безпеки-це визначення рамки і обмеження, які залежний однозначно не повинен порушувати.
Межі визначені інформацією і переконаннями, виконання яких допоможуть запобігти появи тяги, забезпечити душевний спокій, мінімізувати зрив.
Виходячи з практики основна причина зривів у залежного трапляється в слідстві недотримання рекомендацій програми одужання.

Поделись с друзьями:

Меню