Терміни реабілітації наркозалежних та алкозалежних

Скільки триває реабілітація наркоманів

Тимчасові рамки реабілітаційної програми одна з обговорюваних тем з боку фахівців у галузі хімічної залежності, лікарів-наркологів, психологів і психотерапевтів. До того ж ця тема найбільше хвилює як родичів залежної людини, так і його самого. Залежний який живе з установкою – “все, відразу, само і без будь-яких зусиль” звичайно хоче, щоб лікування його згубної недуги протікало з мінімальними зусиллями і бажано в найкоротші терміни.

Родичі залежного теж далеко не пішли. У них є власні, найчастіше хибні та помилкові переконання щодо лікування наркоманії, тверезого способу життя та звичайно ж термінів перебування близького в реабілітаційній установі.

Головною помилкою є те, що не прочитавши жодної програмної книги, ні поспілкувавшись з жодним фахівцем у даній галузі, залежний та його родичі самостійно встановлюють критерії одужання та тривалість лікування. А потім дивуються негативним наслідкам. У таких випадках я завжди говорю своїм клієнтам: так це ж ваш був вибір достроково припинити лікування, тож за своє рішення ви самі повинні нести відповідальність. Програма, реабілітаційний центр, консультанти, керівництво тут ні до чого.

Невиконання рекомендацій співробітників центру самим залежним чи його родичем – це основні причини зриву та повернення до вживання.

В процесі реабілітації наркозалежності Існують такі основні базові істини:

  • По-перше: одужання від хімічної залежності процес довгостроковий та комплексний;
  • По-друге: одужання від хімічної залежності термінами не вимірюється. Важливими є лише конкретні зміни;
  • По-третє: одужання та її терміни процес індивідуальний. І терміни у кожного є різні.

Нижче я викладу критерії, від чого залежать терміни одужання та перебування в реабілітаційній програмі:

Термін реабілітації залежить від стажу вживання наркотиків.

Тривале вживання психоактивних речовин супроводжується колосальним руйнуванням внутрішніх органів, і навіть руйнуваннями у центральній нервовій системі. Припустимо, людина вживає близько 10 років наркотичні чи алкогольні речовини. Ви навіть не уявляєте скільки триватиме процес відновлення лише однієї фізичної сфери. Відновлення біологічної сфери це лише одна із складових процесу одужання. Для подолання залежності необхідно відновити ще моральну, інтелектуальну та соціально-емоційну сферу.

Тип наркотичної речовини

Останнім часом наркотичний ринок дуже змінився. Природні наркотики змінилися синтетичними. Найбільш популярні метадон, солі, спайси, аптечні препарати. Тільки один абстинентний синдром (ломки, кумари) такого наркотику як метадон триває близько 1-1,5 місяці. Після чого ще 1 місяць залежна людина погано спатиме. В даний період вести з клієнтом якусь психокорекційну роботу просто безглуздо. А одужання від будь-якого роду залежності це корекція поведінки та мислення. Або після вживання солей і спайсів залежна людина місяцями не може прийти до тями. Ні про яку психологічну роботу з клієнтом у цей період не може йтися.

Вікова категорія

Одужання від хімічної залежності полягає у зміні мислення, світогляду, переконань, установок, звичок та стереотипів поведінки. Безумовно, дорослій людині змінюватися буде значно складніше. Перебудова особистості, що сформувалась, можна порівняти з переломом руки. Це хвороблива процедура, яка супроводжуватиметься тривалим відновленням. З молодого наркоспоживача набагато легше зліпити адекватну, зрілу особу.

Захисні механізми

Перестати вживати наркотики чи алкоголь це означає навчитися жити по новому, а не просто відмовитися від вживання. Але багато залежних цього зрозуміти не можуть, та й просто не хочуть. Один із найбільш шкідливих симптомів хімічної залежності є заперечення. Раціоналізація, упередження та різного роду захисні механізми просто не дають запуститися процесу одужання. Відсутність мотивації, небажання лікуватися, опір чомусь новому – це основні перепони в одужанні. Поки залежна людина не зламає свої захисні механізми ні про яке одужання, а тим більше припинення лікування не може йтися.

Як рекомендація: не прив’язуйтесь до термінів. Критерії одужання – це зміни та відновлення фізичної, інтелектуальної, моральної та соціально-емоційної сфер. Терміни повинні встановлювати спеціалісти, а не сам клієнт та його родичі.

І на завершення підсумуємо, що якщо бездоганно дотриматися вищезгаданого нескладного алгоритму дій, життя наркозалежного однозначно перетвориться на кращий бік.

Якщо ви опинилися в наркотичній чи алкогольній залежності або ваші рідні, близькі, дзвоніть! Не відкладайте на завтра, врятуйте життя людині: : 095 104 62 44 або 098 415 84 64

Поделись с друзьями:

Меню