Психолог для наркозалежного у Києві

Підтримка психологів у лікуванні наркоманії

Останнім часом загострилася соціально-суспільна ситуація на тлі економічної складової України та послаблення контролю за соціальним життям молоді. В результаті це призвело до зростання кількості підлітків, які звикли до вживання наркотиків та збільшення вживання алкоголю. За даними Державної служби статистики України, середній вік людини, який долучається до вживання психоактивних речовин, знизився з 17 до 14-15 років. Це призводить до соціальної деградації молодого покоління нашої країни.
З цього випливає, що наркоманія стала однією з найсерйозніших соціальних проблем нашого суспільства. Залежність від психоактивних речовин зачіпає всі сфери життєдіяльності людини – фізичну, психологічну, соціальну та духовно-моральну.
Лікування від хімічної залежності не обходиться лише медикаментозною допомогою. Так як ця хвороба зачіпає психологічну, соціальну та духовно-моральну сферу життя людини, то одужання від наркоманії та алкоголізму спрямоване на зміну способу життя, поведінки та мислення.

Психические расстройства при наркомании
помощь созависимым наркомана

Психологи, психотерапевти, наркологи та психіатри з усього світу виявили низку психологічних та патопсихологічних ознак, найчастіше «полярних», тобто протилежні один одному, які спостерігаються у осіб із хімічною залежністю.

Спостерігаються різкі перепади настрою, нестійкість психологічного фону, надмірна невиправдана самовпевненість і вразливість, скромність і комунікабельність, інфантильність та психологічна зрілість, злість і доброта, здатність до аналізу своєї поведінки та невміння проводити причинно-наслідковий зв’язок. Ці різкі коливання в якості залежної людини можуть говорити про те, що особистість є не зрілою і вживання психоактивних речовин істотно порушило психіку людини.

Виходячи з проведених наукових досліджень у галузі лікування наркотичної та алкогольної залежності, наркологічний центр «Тонус Плюс» використовує такі методики психологічної підтримки на всіх етапах одужання:

Мотиваційний етап (Підготовчий) – проводиться первинна консультація з психологом та формується мотивація до одужання. Фахівець проводить психологічну діагностику стану клієнта, знаходить причини формування хімічної залежності та складає індивідуальний план лікування. Мотиваційний етап підходить:
– Людям із алкогольною залежністю.
– Людям із наркотичною залежністю.
– Людям із ігровою залежністю.
Робота психолога із сім’єю залежної людини (співзалежними). Оскільки сім’я залежної людини є середовищем формування залежної особистості, членам сім’ї також необхідна кваліфікована допомога психологів.
Нещодавні дослідження показали, що родичі залежних людей теж мають психологічні проблеми, тому їм необхідно працювати над собою та своєю поведінкою.
Індивідуальне консультування.
– Якщо залежна людина звернулася до наркологічного центру «Тонус Плюс», то протягом усього етапу психосоціальної реабілітації надаватиметься кваліфікована психологічна підтримка. Психологи допоможуть залежній людині позбутися її внутрішніх переживань, впоратися з тривогою і страхами, а також попрацювати зі своїми дефектами характеру.
– після проходження курсу комплексної психосоціальної реабілітації, при інтеграції до соціуму. У таких випадках психологічна підтримка допомагатиме справлятися з різними труднощами в агресивному середовищі.
– Для співзалежних родичів, яким потрібна психологічна підтримка для того, щоб підвищити шанси на довгострокову ремісію у залежної людини.

Наркологічний центр «Тонус Плюс» надає дві різні форми психологічного консультування:

Online консультації. Дистанційне спілкування з психологом з відеозв’язку. Ця послуга підходить для:
– людей, які перебувають за межами м. Києва та не можуть особисто бути присутніми на консультаціях.
– близьких залежної людини.
– людей, які пройшли курс реабілітації та потребують психологічної підтримки.
Індивідуальне консультування у кабінеті психолога. Більш ефективно, ніж on-line, оскільки при консультації «віч-на-віч» атмосфера консультації сприяє більш відкритому і довірчому спілкуванню. Психолог використовує такі методики:
– когнітивно-поведінкова терапія;
– емоційно-подібна терапія;
– арт-терапія;
– Мотиваційне інтерв’ювання;
– гештальд-терапія;
– Транзактний аналіз особистості.

У ході роботи з психологом очікуються такі результати:

-Формування стійкої мотивації до зміни деструктивної поведінки на конструктивну без застосування психоактивних речовин.
-Отримання інструментів боротьби з бажанням використовувати психоактивні речовини (тяга).
-Підвищення якості взаємин у ній.
-Поліпшення психо-емоційного стану залежної людини чи її родичів.

Поделись с друзьями:

Меню