Сіль (alfa-PVP) – синтетичний наркотик, який у народі відомий як дизайнерський. Має стимулюючий вплив на центральну нервову систему.

Основним компонентом цієї наркотичної речовини є мефедрон. Часто солі вживають у клубах, на дискотеках, барах, кафе. Солі набули популярності порівняно недавно у молоді через їхню невисоку вартість і дуже сильний вплив на організм людини. Вживання солей дає наркоману такі ефекти:

 • Сильна ейфорія
 • Бадьорість
 • Підвищення сприйняття навколишнього світу
 • Підвищена сексуальна активність
 • Підвищується невиправдана самооцінка.

Але такі ефекти не довгострокові, і для підтримки високого рівня “задоволення” наркоману необхідно кожні півгодини вживати нову дозу солей. Через деякий час ефекти вживання солей стають мізерно маленькими, і наркоман починає відчувати побічні ефекти вживання, серед яких:

 1. Різкі перепади настрою.
 2. Неконтрольовані, смикані рухи тілом.
 3. Різка втрата ваги.
 4. Порушення сну.
 5. Порушення роботи серцево-судинної системи, аритмія.
 6. Психічні розлади.

Ейфорія від вживання солей дуже сильна, і саме через це наркоману, який тривалий час вживає солі, не зможе самостійно припинити їх вживати. Хоча залежний може говорити, що він може самостійно впоратися зі своєю проблемою, насправді це не так, це лише відмовки.

Реабілітація сольової залежності

На сьогоднішній день існує багато різних способів, які допомагають у позбавленні залежності від солей, але найефективніший, на думку психологів, психотерапевтів та наркологів – це реабілітація наркозалежних. У Києві є наркологічний центр, який уже багато років займається реабілітацією залежних людей, у якому працюють кваліфіковані фахівці та високоефективна програма одужання – це наркологічний центр “Тонус Плюс”. Вартість 1 місяця реабілітації складає 15 000 грн. в місяць.

Центр має найкращі комфортні умови для проживання, комфортні кімнати, телевізори зі smart TV, тренажерний зал, тенісний стіл, мангальна, зручна та велика територія навколо будинку.

Програма психосоціальної реабілітації

Реабілітація наркозалежного починається з діагностики, під час якої залежна людина знайде у собі причини вживання, оцінить свій стан здоров’я фізичного та психологічного. Цей етап називається “Запуск 28 днів”. Курс складається із 7 індивідуальних письмових робіт, під час яких залежний проводить повну діагностику своєї особистості. Весь курс залежний відбувається у супроводі провідного спеціаліста програми (ПСП). ПСП допомагає правильно засвоювати нові знання та виявляти індивідуальний підхід до реабілітації сольового наркомана.

Після успішного проходження програми “Запуск 28 днів” залежний переходить на наступний етап комплексної психосоціальної реабілітації – “Перезавантаження 90 днів”. Цей етап дозволяє повною мірою отримати всі необхідні знання про хімічну залежність, про одужання, зрив, постабстинентний синдром і багато іншого. Залежний прописує модулі, які допомагають йому отримати необхідні ефективні інструменти для подолання різних життєвих труднощів, набуває навичок тверезого життя з високоефективним соціальним та успішним життям. Курс програми також передбачає індивідуальну роботу із ПСП.

Реабілітація заснована на когнітивно-поведінковій терапії. Цей вид терапії допомагає залежній людині розібратися зі своєю поведінкою та мисленням, змінити деструктивні установки, моделі взаємодії між людьми. По проходженню курсу реабілітації одужуючий бере участь у різноманітних заходах, серед яких оцінка динаміки когнітивно-поведінкових змін (ОД). ОД допомагає отримати конструктивну критику щодо свого одужання, а також отримати необхідні рекомендації для підвищення якості свого одужання.
Психологи центру на індивідуальних та групових консультаціях та тренінгах допомагають одужуючим працювати над своїм внутрішнім світом, розбиратися зі своїми дефектами характеру та проводити внутрішні зміни у поведінці та мисленні.

Якщо якісно і відповідально підійти до реабілітації від наркозалежності, то є висока ймовірність того, що на людину чекає довгострокове і комфортне тверезе життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed