Вживання речовин, що змінюють свідомість, болючі ломки, детоксикація в клініці, реабілітація – для багатьох ці етапи залишилися в минулому. Проте потяг до наркотиків продовжує «прострілювати» навіть після виписки із центру. Для тих, у кого вже достатній термін тверезості, це не є великою проблемою. Ті ж, хто зовсім недавно залишив реабілітацію, лякаються, вважаючи цей прояв хвороби залежністю неприродним. Багато хто не уявляє, як позбутися потягу до наркотиків, і соромиться сказати про свої думки. Таке мовчання веде до чергового зриву, який може закінчитися смертю.

Різновиди тяги

Щоб відповісти на запитання, що таке потяг, передусім слід зазначити, що наркотики та алкоголь викликають не лише фізичну, а й сильну психологічну залежність. Саме тому виділяють різні різновиди тяги. Серед них:

– Пряма тяга;

– Асоціативна тяга;

– Прихована тяга.

Пряму тягу викликає фізіологічна залежність від речовини. Під нею розуміють пряме бажання вжити.

Асоціативний тяга – належить до сфери психологічної залежності (вона виникає при думках про наркотики, відвідування місць пов’язаних з вживанням або спілкуванням з діючими наркоманами) Її викликають певні ситуації, місця, люди, предмети. Залежний особливо у першому етапі відмовитися від прийому психотропних засобів іноді починає згадувати хороші моменти вживання , коли наркотики приносили йому задоволення і приносили ще масу проблем у житті й ​​у відносинах з оточуючими його людьми.

Обхідною або прихованою тягою називають приховане бажання вжити, яке завуальовано таким чином, що навіть сам залежний не розуміє, що кінцевим результатом має бути вживання (тобто він не планує почати вживати, але починає думати і планувати свої дії так, що в результаті вони приведуть його знову до вживання-наприклад старий спосіб життя – неробство, брехня і так далі).

В яких умовах виникає тяга

Тяга виникає найчастіше на ранніх етапах лікування алкоголізму та наркоманії. Спочатку з’являється пряма тяга. З часом вона зникає, проте дається взнаки асоціативна. Коли залежний зумів подолати її потяг, настає прихована «тяга»:

-Ейфоричні спогади, викликані самим залежним чи оточенням.

-Сильні емоції, незалежно від того, позитивні вони чи негативні. Коли людина переживає велику радість чи горе, відбувається послаблення внутрішнього контролю.

-Фізичний біль може викликати потяг до психотропної речовини як до способу її подолання.

-Негативне мислення. Невіра у власні сили не дозволяє відпустити постійне почуття тяги і знову змушує переживати болючі моменти.

-Почуття образи, яке підштовхує зробити щось на зло всім.

Повернення до старої моделі поведінки, звичного способу життя, спілкування з колишніми знайомими породжує найсильнішу асоціативну та обхідну тягу. – Викликає  пряме бажання вжити.

Що робити, якщо виникає тяга?

Виникнення тяги неможливо проконтролювати. Звичайно, виключаючи ситуації, коли людина навмисно опиняється в місцях, де вона вживала, або зустрічається зі старими друзями, щоб просто побалакати. У такому разі мова вже йде про порушення кордонів, яких на першому етапі дуже важливо дотримуватися. Якщо ж думка про наркотики просто виникла в голові – не варто лякатися в той момент, коли виникає тяга до наркотиків, насамперед своїми думками потрібно з кимось поділитися. Це може бути одужуючий товариш із групи підтримки, особистий психолог або просто якась незалежна людина з оточення, яка знає про вашу проблему (у жодному разі не потрібно промовляти ці речі колишнім друзям, які не проходили лікування наркоманії та продовжують вживати наркотики). Зазвичай після довірчої розмови тяга зникає. Це і є терапевтична цінність розкриття таємних думок.

Насправді тяга – це короткочасний стан. Вона триває лише 3-5 хвилин. Звичайно, тягу можна «розігнати». Розмовами про наркотики, прослуховуванням відповідної музики, перегляд тематичних фільмів або роликів в інтернеті. Але так само можна переключитися на щось інше: почитати літературу про одужання, попрацювати за програмою одужання, переглянути свої записи в зошиті з реабілітаційного центру, або просто помити посуд або прибратися в кімнаті. Такі прості дії дозволяють повернутися до «тут і зараз».

Як бути, якщо думки про наркотики стають нав’язливими?

Інша річ, якщо думки стають нав’язливими. Тобто ніякі дії не допомагають позбутися потягу до наркотиків. У такому разі вживання вже не за горами. Проте рішення є. Необхідно почати частіше відвідувати групи підтримки, звернутися до психолога або відновити роботу з одужання, щоб розібратися з причинами такого стану. Деякі одужують наркомани, які чесні перед самими собою, і для кого тверезість є справжньою цінністю, вважають за краще лягти в центр на доопрацювання передзривного стану.

Головне пам’ятати, що ви самі несете відповідальність за своє одужання. Як у вживанні ніхто не може змусити наркомана лікуватися, так і в ремісії – ніхто не може робити дії за вас. Тяга до наркотиків – це ще не вживання і з будь-якої, навіть найпростішої ситуації, є вихід!

Залишились питання? Зв’яжіться з нами та отримайте всю необхідну інформацію
095 104 62 44 або 098 415 84 64

Відгуки про наркологічний центр «Тонус Плюс»

Наркологический центр «Тонус Плюс» IconНаркологический центр «Тонус Плюс»

вулиця Хрещатик, 7/11, Київ

5,0 158 reviews

 • Avatar Александр Петренко ★★★★★ неделю назад
  Хочу поблагодарить руководителя центра,а также ведущих специалистов,психологов и консультантов за оказанные услуги в
  прохождении курса реабилизации.Программа "7 Навыков выздоравливающего наркомана и алкоголика",которая представлена
  … More на центре, действительно дала мне возможность жить трезвой, насыщенной и полноценной жизнью.
  Я разобрался с причинами употребления,а также получил инструменты по преодолению своей зависимости.На данный момент я нахожусь в ремиссии и с успехом применяю знания и навыки, которые были приобретены в процессе реабилитации.
 • Avatar Михаил Киров ★★★★★ месяц назад
  Меня зовут Михаил. Мой брат употреблял алкоголь около года. Я предложил ему поехать в наркологический центр Тонус Плюс. Я часто ездил к нему, передавал передачки и говорил, что верю в него. С ним работали квалифицированные психологи и специалисты, … More которые смогли изменить его убеждения и ценности. Благодарю всех за помощь!!!
 • Avatar Илья Марков ★★★★★ месяц назад
  Илья, 30 лет. На протяжении 15 лет был зависимый от опиоидных видов наркотиков. Не знал куда обратиться за помощью. Узнал в интернете про наркологический центр Тонус Плюс и решил, что это мой шанс поменять свою жизнь. Прошел базовый курс … More реабилитации по коррекционно-развивающей программе и уже 8 месяцев нахожусь в трезвости. Спасибо большое!!!
 • Avatar Кристина Ветрова ★★★★★ месяц назад
  Кристина. Мой муж употреблял амфетамин около 2 лет. Я думала что мы будем разводиться, но наркологический центр Тонус Плюс помог нашей семье восстановить потерянные отношения. Он пробыл в центре 3 месяца и полностью поменялся. Я его даже … More не узнала. Он сейчас трезвый 6 месяцев, уделяет мне внимание и заботу. Благодарю всех сотрудников наркологического центра Тонус Плюс за помощь!!!
 • Avatar Денис Романов ★★★★★ 3 months ago
  Здравствуйте, Денис. Как-то раз в школе я попробовал курить марихуану и мне понравилось. Через месяц я стал ее курить каждый день . Через год употребления я расстался с девушкой ине смог поступить в универ. Обратился за помощью к родителям. … More Мы поехали в реабилитационный центр Тонусплюс, где я остался на 5 месяцев. В центре мне помогли избавиться от зависимости и обрести новую жизнь. Спасибо Вам!!!
 • Avatar Коля Серов ★★★★★ 3 months ago
  Николай, 19 лет. Я со своей компанией начал курить траву и нюхать фен. Скоро это заметили родители и отправили меня в реабилитационный центр Тонусплюс, где я совместно с психологами начал изучать свою проблему. За 3 месяца мое поведение … More и мышление изменилось. Я впервые в жизни начал чувствовать себя хорошо без употребления. Моя жизнь кардинально изменилась и сейчас живу в чистоте. Спасибо всем, кто принимал участие в моем выздоровлении!!
 • Avatar Светлана Тарова ★★★★★ 2 месяца назад
  Меня зовут Светлана. Выражаю слова благодарности всем сотрудникам центра "Тонусплюс", психологам и руководителю центра за то что смогли вернуть моего сына к здоровой и трезвой жизни. Я попробовала разные методы лечения, но лучшим … More и эффективным на данный момент является РЦ "Тонусплюс". Мой сын употреблял соли. После прохождения полного курса реабилитации он трезвый 10 месяцев. Спасибо Вам за Ваш вклад в его будущее!

Дивитися всі відгуки Залишити відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed